Çingeneler: kıvrım kıvrım yollar When the road bends: tales of a gypsy caravan /

Bu film, dört farklı ülkeden Çingene müzik gruplarının altı hafta boyunca bir Çingene Kervanı oluşturarak Kuzey Amerika’daki turnelerini izleyen bir konser filmidir. Bu gruplar, flamenkodan nefesli bandoya, Rumen kemanından Hint folk müziğine farklı tarzlarda yeteneklerini gösteriyor. Göbeklerinde a...

Full description

Bibliographic Details
Corporate Authors: Taraf de Haidouks (icracı), Maharaja (Musical group) (icracı), Antonio el Pipa Flamenco Company (icracı), Fanfare Ciocărlia (icracı), As Sanat.
Other Authors: Dellal, Jasmine, Gurrin, John (ses), Redzepova, Esma, Depp, Johnny
Format: DVD
Language:Turkish
English
Subjects:
Description
Summary:Bu film, dört farklı ülkeden Çingene müzik gruplarının altı hafta boyunca bir Çingene Kervanı oluşturarak Kuzey Amerika’daki turnelerini izleyen bir konser filmidir. Bu gruplar, flamenkodan nefesli bandoya, Rumen kemanından Hint folk müziğine farklı tarzlarda yeteneklerini gösteriyor. Göbeklerinde ateş, seslerinde ise ruhlarıyla Çingene kültürünün en iyisini ve Romanların kültürel çeşitliliğini şarkılar ve danslarla kutluyorlar. Film, turneden sahne arkası görüntüleri ve müzisyenlerin performanslarını izlerken grup elemanlarını tanıtıyor ve bize çaldıkları müzikleri ve Roman kültürü ve tarihini de anlatıyor.
Physical Description:1 videodisk (111 dakika) : sesli, renkli ; 4 3/4 inç.
Format:DVD ; Dolby Digital stereo ; region/bölge 2 ; ekran genişliği 1.33:1.
Audience:Genel izleyici kitlesi.
Production Credits:Ses John Gurrin ; editör Mary Myers ; yazar, yapımcı ve yönetmen Jasmine Dellal.