Cennet

29 yaşındaki Can, atipik psikoz ve düşük zekasına rağmen büyük bir hayal gücüne sahiptir. 7 yaşında annesi öldüğünde geçirdiği travma sonucu annesinin hayaliyle yaşamaya başlamış, babasıyla kurdukları dünyada yalnız bir çocukluk geçirmiştir. Bu yüzden de kendine ait masalsı bir cennet yaratmıştır. B...

Full description

Bibliographic Details
Corporate Author: Kanal D Home Video.
Other Authors: Dalkıran, Biray. 1953- (yönetmen, yapımcı), Düzyatan, Altan Engin. 1968- (oyuncu), Evcen, Fahriye. 1980- (oyuncu), Pabuççuoğlu, Zeynep 1948- (oyuncu)
Format: DVD
Language:Turkish
Subjects:
Description
Summary:29 yaşındaki Can, atipik psikoz ve düşük zekasına rağmen büyük bir hayal gücüne sahiptir. 7 yaşında annesi öldüğünde geçirdiği travma sonucu annesinin hayaliyle yaşamaya başlamış, babasıyla kurdukları dünyada yalnız bir çocukluk geçirmiştir. Bu yüzden de kendine ait masalsı bir cennet yaratmıştır. Bir gün güzel bir kızla tanışır ve yeni arkadaşıyla bu masalsı ve eğlenceli dünyada yaşarken bir doktor ortaya çıkar. Tuba, zeka geriliği üzerine uzmanlaşmış genç bir doktordur ve son 6 yıldır öğrenmeyi hızlandıran mucizevi bir ilaç üzerinde çalışmaktadır. Ve görünüşe göre Can, onun için iyi bir denektir.
Physical Description:1 videodisk (158 dakika) : sesli , renkli ; 4 3/4 in.
Format:DVD; Region 2; Dolby Digital; (1.85:1).
Audience:Genel izleyici.
Production Credits:Yönetmen, yapımcı Biray Dalkıran.